top of page
  • Writer's pictureVision Creative Medya

Font Önerileri 2022 Tasarım Trendleri

Font Nedir ?


Font, yazı tipi anlamına gelir. Harflerinin şekilleri, boyu, genişliği gibi özellikleriyle bir bütün olan her yazı tipine font denir. Font, bu özelliklerle meydana gelen yazı tipine verilen isimdir. Örneğin; bazı yazı tiplerinin harfleri tırnaklı ve keskin köşelidir. Böyle bir yazı tipi sert bir izlenim uyandıran karakteristiğe sahiptir. Bazı yazı tipleri ise tırnaksız ve yuvarlak köşelidir. Bu tür yazı tipleri yani fontlar daha yumuşak bir izlenim oluştururlar.


Font Bulma


Fontlar, günümüzde tasarımdan logolara, gazetelerden reklamlara şu an okuduğunuz bu yazıya kadar her alanda kullanılmaktadır. Eğer sizin de farklı bir fonta ihtiyacınız olursa internette birçok faydalanabileceğiniz sitesi vardır. Hatta Google’ın dahi kendi Google Font Kütüphanesi vardır. DaFont ve 1001Fonts da yazı tipi bulma konusunda yararlanılabilecek sitelerdendir.


Font Yükleme


Yazı fontu yüklemek, Windows İşletim Sistemleri için oldukça kolaydır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi beğendiğiniz bir fontu bulup indirdikten sonra bilgisayarınızın denetim masasına girerek oradaki görünüm ve kişiselleştirme seçeneğinden yazı tipleri klasörüne ulaşabilirsiniz. İndirmiş olduğunuz fontu bu klasöre sürükleyerek bilgisayara yüklenmesini sağlayabilirsiniz.


Font Önerilerimiz1. EDENSOR

Fontu İndirmek İçin Tıklayın


2. LT Museum

Fontu İndirmek İçin Tıklayın


3. Alodiya

Fontu İndirmek İçin Tıklayın


4. Akhir Tahun

Fontu İndirmek İçin Tıklayın


4. Modern Mono

Fontu İndirmek İçin Tıklayın


Sizler İçin Derlediğimiz 5 Font , fontları Ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Daha çok içerik

takibi için takipte kalın..

Comentários


bottom of page